KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 12101136

nr 1210 1136

Andrew Tsinnajinnie

(1916-2000), USA

Gouache, Navajoindianer på resa, signerad. 25x40 cm

Andrew (Andy) Tsinnajinnie, amerikansk bildkonstnär född 1916 Rough Rock, Arizona, död 2000 Phoenix, Arizona, .

Utrop:

1.500 kr

Såld:

700 kr

måndag 15 oktober 2018
kl 19:10:07

12/10 11:51:05 1      Vinnande bud

Andrew Tsinnajinnie

Läs mer om Andrew Tsinnajinnie
Gouache